Leszczyny – Św. Andrzeja Boboli

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii Św. Andrzeja Boboli ul. ks. A. Pojdy 104
Spotkania w II sobotę miesiąca
Po Mszy Św. o godz. 18:00

Opiekun duchowy
Ks. Zenon Sodzawiczny

Lider Ogniska
Tomasz

Kontakt
leszczyny@sychar.org

Zapraszamy do uczestnictwa w Śląskich Rekolekcjach Ogniskowych w Brennej 15- 17 Marzec 2024r. z ks. Wojciechem Ignasiakiem

Kochani zaczynamy zapisy na nasze rekolekcje w Brennej w terminie 15-17 marzec 2024r

!!! ZAPISY TYLKO DO NIEDZIELI 25.02.2024!!!

Mamy tylko 86 miejsc i te 86 miejsc mamy tylko do niedzieli, jeżeli ich nie wykorzystamy to reszta miejsc w poniedziałek zostanie przekierowanych na inne wydarzenie.

No to nie ma co kombinować, lepiej się zapisać

Rekolekcje wygłosi dla nas Ks. Wojciech Ignasiak opiekun ogniska w Katowicach

Rekolekcje są otwarte, zapraszamy również osoby spoza naszej wspólnoty

Koszty całego weekendu z wyżywieniem :

Osoba dorosła w pokoju dwuosobowym lub większym 300,00

Dzieci do dwóch lat gratis

Dzieci 2-6 lat 200,00

Dzieci 6-12 lat 250,00

Jak ktoś potrzebuje jedynkę to za 450,00

Trzeba to napisać od razu

I tym razem mamy nowość bo co prawda pokoi z widokiem na morze nadal nie ma ale są pokoje z widokiem w stronę morza

!!! ZAPISY TYLKO DO NIEDZIELI 25.02.2024!!!

Link do zapisów na REKOLEKCJE W BRENNEJ

Ognisko Wygaszone 10 września 2023

Z przykrością informujemy, że spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” w Leszczynach zostały zawieszone do odwołania a ognisko wygaszone.

Zachęcamy osoby potrzebujące pomocy i wsparcia do kontaktowania się z Proboszczem parafii oraz uczestnictwa w spotkaniach w sąsiednich ogniskach Sychar

Zabrze – 2 środa miesiąca – msza św. o 18:00

Katowice – 3 środa miesiąca – msza św. o 18:00

Rydułtowy – 2 sobota miesiąca – msza św. o 17:00

Żory – ostatnia sobota miesiąca – spotkanie o 16:00, msza św. o 18:00

Osoby niemogące z jakiś przyczyn uczestniczyć w spotkaniach stacjonarnych mogą się z Nami połączyć z Ogniskiem Online w drugi poniedziałek miesiąca – informacje na forum, oraz pod linkiem OGNISKO INTERNETOWE

Na spotkanie zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.


Kronika Ogniska

Ostatnie Spotkanie Ogniska

W spotkaniu 12 sierpnia uczestniczyły 12 osob oraz nasz opiekun ks. proboszcz.

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy i przypomnienia Charyzmatu Wspólnoty oraz zasad obowiązujących uczestników spotkania.

Prowadzący spotkanie Tomek zaproponował temat „sytuacja wierzących i wiernych małżonków w dzisiejszym świecie. Po bardzo burzliwej dyskusji, wysłuchaliśmy podsumowania lidera i ks. proboszcza.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o łaskę wierności i błogosławieństwem kapłańskim.

Inauguracja działalności Ogniska 10.11.2018

10  listopada 2018r. w sobotę, odbyło się zawiązanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w naszej Parafii.

Najpierw uczestniczyliśmy w Koronce do Miłosierdzia Bożego, modląc się między innymi o uzdrowienie małżeństw przeżywających kryzys oraz o Boże prowadzenie w powstającym Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej. Następnie w salkach parafialnych nastąpiło uroczyste otwarcie 53 Ogniska w Kraju.

Wśród zaproszonych i przybyłych gości znaleźli się między innymi ks. Paweł Dubowik – Krajowy Duszpasterz Wspólnotyks. Henryk Skorupa – Diecezialny Opiekun Duchowy, liderzy ognisk z Opola, Tarnowskich Gór, Zabrza, sycharowicze z kilku bliskich naszym sercom ognisk oraz okoliczni mieszkańcy. Spotkanie zgromadziło ponad 40 osób.

Przed drugą częścią spotkania udaliśmy się na koncelebrowaną Mszę św., której przewodniczył nasz Opiekun Duchowy Ogniska ks. Proboszcz Zenon Sodzawiczny, a towarzyszyli mu ks. Paweł Dubowik, ks. Henryk Skorupa oraz ks. Henryk Morawiec.

Ksiądz Paweł Dubowik odprawił Mszę św. w intencji wszystkich małżeństw, a szczególnie tych będących w kryzysie oraz wygłosił homilię.

W drugiej części spotkania w salkach parafialnych mieliśmy okazję do przedstawienia się, a kto chciał podzielił się kawałkiem swojej przeżytej historii. Można było również porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, uzyskać poradę, a wszystkiemu towarzyszyła duża doza życzliwości, zrozumienia i akceptacji. Wszystko odbyło się w atmosferze zrozumienia i życzliwości. Zawiązaniu Wspólnoty towarzyszyło wiele emocji, od wzruszenia, smutku poprzez zadumę, wdzięczność ku radości i uwielbieniu. Ale tak to już w Sycharze jest, łzy i śmiech stanowią nieodłączny element spotkań. Spotkanie zakończyliśmy błogosławieństwem Duszpasterza Krajowego.

Po spotkaniu długo jeszcze rozmawialiśmy indywidualnie lub w małych grupach dzieląc się swoim doświadczeniem i problemami.