Aktualności Rekolekcje

Homilia z kardynałem Grzegorzem Rysiem

W sobotę 20 kwietnia 2024 roku, podczas odbywających się Wiosennych Rekolekcji Ogólnopolskich WTM Sychar, odwiedził naszą Wspólnotę kardynał Grzegorz Ryś. Sprawował Eucharystię dla uczestników rekolekcji i wygłosił do nich homilię.

Kardynał zwrócił uwagę na to, że okres wielkanocny zaprasza nas do codziennego czytania księgi Dziejów Apostolskich, na której to kartach zapisano dzieje pierwszego – rodzącego się Kościoła. – „Budujmy Kościół tak, jak pokazują nam to Dzieje Apostolskie, które w tym okresie wielkanocnym czytamy codziennie. Dzieje Apostolskie pokazują nam budowanie Kościoła z Piotrem, który czyni obecnym Jezusa Chrystusa w wyjątkowy, na swój własny sposób. Nikt inny nie czyni tego w ten sposób jak Piotr”. – zachęcał hierarcha.

Całość relacji ze spotkania na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/aktualnosci/2024/04/w-porszewicach-trwaja-rekolekcje-wspolnoty-trudnych-malzenstw-sychar

Slowo o naszej Wspólnocie do kamery powiedział także ks. Paweł Dubowik – Krajowy Duszpasterz Wspólnoty, obecny na naszych rekolekcjach.

Bogu składamy dzięki za wizytę kardynała Rysia w Porszewicach i dziękujemy za słowo skierowane do nas.

Więcej o rekolekcjach przeczytasz tu: https://sychar.org/psalmy-droga-do-uzdrowienia-serca/

To był bardzo owocny czas.

Możesz także zobaczyć