Aktualności Wspólnota Sychar

I pielgrzymka WTM Sychar
na Jasną Górę

Dnia 21 października odbyła się I pielgrzymka Sycharowiczów na Jasną Górę. Pielgrzymka połączona została z obchodami 20-lecia powstania Wspólnoty.

Zgromadziło się ok. 250 osób, aby wspólnie podziękować Matce Bożej Jasnogórskiej za istnienie naszej Wspólnoty, za wszystkich jej członków, za cuda jakie wyprasza dla naszych małżeństw.

Spotkanie w Bastionie Świętej Barbary

Pielgrzymkę rozpoczęliśmy od spotkania w sali pod nazwą Bastion Świętej Barbary. Spotkanie prowadziła Danusia Janusz – Liderka Ogniska w Ostrowi Mazowieckiej. Współzałożyciel Wspólnoty Andrzej Szczepaniak przedstawił historię powstania Wspólnoty do dnia dzisiejszego. Następnie głos zabrał Krajowy Opiekun Duchowy Wspólnoty ks. Pawłem Dubowik oraz ks. Zbigniewem Rzeszótko – Opiekun Duchowy Ogniska w Szczecinie.

Udostępniamy prezentację, która została pokazana podczas spotkania:

20 lat WTM Sychar

Odbył się również wykład pt. „Wierność Bogu i małżonkowi” – przygotowany przez Andrzeja Szczepaniaka oraz Marcina Kłosa – Lider Ogniska we Włocławku.

W dotrzymywaniu wierności przymierzu małżeńskiemu pomaga aktywna wiara, żywa więź z Bogiem, pełnienie Jego woli – świadomość celu ostatecznego życia człowieka, który papież Jan Paweł II przypomniał młodzieży na pierwszym spotkaniu z nimi w Paryżu: „Pamiętajcie, że życie tu, na ziemi, jest drogą i tylko drogą, niczym więcej; jest drogą do Nieba, bo człowiek jest stworzony nie dla ziemi, tylko dla Nieba”9. Idąc za radą papieża dążymy w Sycharze do tego, co jest w górze, czyli do Nieba (por. Kol 3, 1-2). Mamy też cały czas w pamięci słowa św. Pawła w 1 Kor 2, 9: „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Celem małżeńskiego życia, celem sakramentalnego małżeństwa jest zjednoczenie małżonków z Panem Jezusem, który na tej drodze zbawienia do Nieba uczy małżonków postawy prawdziwej miłości, wierności do końca i uczciwości małżeńskiej.

Piosenka

Na spotkaniu została zaprezentowana piosenka napisana na 20 lecie Wspólnoty przez Joasię Dunajczyk z Ogniska w Poznaniu.

Galeria zdjęć ze spotkania:

Msza Święta

O godzinie 13:30 odbyła się Msza Święta dziękczynna za 20 lat istnienia naszej Wspólnoty w Kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej. Mszy przewodniczył Krajowy Duszpasterz Wspólnoty ks. Paweł Dubowik.

Droga Krzyżowa

O godzinie 17:00 na Jasnej Górze odbyła się Droga Krzyżowa, którą prowadzili Liderzy naszych Ognisk. Rozważania Drogi Krzyżowej napisała Joanna Patyra.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pielgrzymki oraz wszystkim przybyłym Sycharkom.

Nagrania wywiadów w Radio Jasna Góra

Radio Jasna Góra 21.10.2023 „Pierwsza Pielgrzymka WTM Sychar na Jasną Górę”: Dorota, Marzena, Andrzej
Radio Jasna Góra 21.10.2023: Sebastian
Radio Jasna Góra 21.10.2023 „Pierwsza Pielgrzymka WTM Sychar na Jasną Górę”: Ks. Zbigniew
Radio Jasna Góra 21.10.2023 „Pierwsza Pielgrzymka WTM Sychar na Jasną Górę”: Janusz, Arek, Wojtek

Akt Zawierzenia Matce Bożej

W 2015 roku na Jasnej Górze, ks. Paweł Dubowik dokonał Aktu Zawierzenia NMP naszej Wspólnoty. Poniżej nagranie z tej uroczystości oraz tekst zawierzenia.

Możesz także zobaczyć