Żory – Św. Ap. Filipa i Jakuba

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii św. apostołów Filipa i Jakuba przy ul. Garncarskiej 16
ostatnia sobota miesiąca
16.00 spotkanie, 18.00 Msza święta

Opiekun duchowy
ks. Kazimierz Musioł

Lider Ogniska
Michał

Kontakt
zory@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy parafii św. apostołów Filipa i Jakuba przy ul. Garncarskiej 16, w ostatnią sobotę miesiąca, o 16.00 spotkanie, 18.00 Msza święta

Rozpoczynamy spotykaniem w salce przy parafii a kończymy Mszą Świętą w kościele.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE OGNISKA: 29 czerwca 2024 r.

Jeśli będzie taka możliwość, to rozpoczniemy w kościele od Koronki do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem (po prawej stronie od głównego wejścia), po której przejdziemy do salki obok kościoła. Przed godz. 18 udamy się na mszę świętą m.in. w intencji małżeństw znajdujących się w kryzysie. Po mszy wrócimy do salki na drugą część spotkania.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Inauguracja działalności Ogniska 26.05.2007