Skierniewice – Św. Stanisława Biskupa i Męczennika

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Św. Stanisława 1
I środa miesiąca 18.00 Msza święta oraz spotkanie modlitewne w dolnej salce przy kościele

III poniedziałek miesiąca 18.00 Msza święta, po Mszy św. przechodzimy do miejsca spotkania

Opiekun duchowy
ks. Grzegorz Gołąb

Lider Ogniska
Dorota

Kontakt
skierniewice@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Św. Stanisława 1, dwa razy w miesiącu w I ŚRODĘ miesiąca (spotkanie modlitewne) i III PONIEDZIAŁEK miesiąca (spotkanie formacyjne).

NASTĘPNE SPOTKANIE: 19 LUTEGO 2024

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Ostatnie Spotkanie Ogniska

Na pierwszym spotkaniu naszego ogniska w nowym 2024 roku pojawiło się 8 osób.
Na początku nasza liderka Dorota przypomniała nam o tym, że po każdej Mszy Świętej, od której zawsze zaczynamy nasze spotkanie zostaną wystawione na ołtarz relikwie św. Rity – będziemy przy nich odmawiać krótką modlitwę, prosząc tę patronkę od spraw trudnych i beznadziejnych o wstawiennictwo w naszych sprawach. Ta praktyka rozpoczęła się właśnie na dzisiejszej Mszy.

Dorota podziękowała wszystkim za miniony rok i wkład każdego z obecnych w budowanie wspólnoty. Potem przekazała informacje o czekających nas w najbliższym czasie wydarzeniach. Będą to:

  • spotkanie dla kobiet, które planowane jest w dniach 8-10 marca w Częstochowie, a poprowadzi je pani Beata Mądra (będzie poruszona tematyka pracy z ciałem)
  • wiosenne ogólnopolskie rekolekcje WTM SYCHAR w Porszewicach (19-21 kwietnia 2024)- z prowadzącym ojcem Piotrem Kwiatkiem, który będzie mówił o terapii psalmami

W kolejnym punkcie programu nasza Sycharenka Justyna opowiedziała nam o swoim udziale w warsztatach „12 kroków ku pełni życia” oraz owocach, jakie jej one przynoszą.
Potem mogliśmy wypowiedzieć swoje myśli i refleksje, które zrodziły się w nas po wysłuchaniu świadectwa Justyny.
W tym miesiącu modlimy się w intencji małżeństwa Asi i Sławka.
Zachęcamy do zgłaszania propozycji tekstów modlitw, które moglibyśmy praktykować przy relikwiach świętej Rity.

Inauguracja działalności Ogniska 23.09.2012

Wielka radość: w Skierniewicach  przy Parafii Św. Stanisława  powstało pierwsze w diecezji łowickiej Ognisko Wiernej Miłości Małżeńskiej!

Nasze inauguracyjne spotkanie odbyło się 23-go września.  Ale zanim doszło do spotkania włożyliśmy dużo pracy, żeby rozpropagować SYCHAR nie tylko w Skierniewicach, ale także w okolicach naszego miasta. Przez kilka wakacyjnych tygodni  były podawane informacje  o zamiarze zorganizowania ogniska  w naszej parafii, podaliśmy informację do wszystkich  doradców rodzinnych naszej diecezji,  wszystkich parafii w Skierniewicach i poza miastem,  ukazała się tez zapowiedź spotkania w „Gościu Niedzielnym”.

Natomiast tydzień przed wyznaczonym dniem pierwszego spotkania gościliśmy księdza  Pawła Dubowika, który podczas każdej Mszy Św.  w głoszonych  kazaniach przemawiał do naszych serc, pięknie mówiąc o istocie miłości małżeńskiej i oczywiście przedstawiając wspólnotę SYCHAR. No i nadszedł dzień najważniejszy, tj. 23 września. Przyjechały niezawodne Sycharki z Trójmiasta, Łodzi, Opola i Sochaczewa, zdążył też, mimo innych obowiązków,  przyjechać z Warszawy Andrzej.  A serca naszych parafian podbiła Mirka z Trójmiasta, dając podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii wzruszające świadectwo swojej wiary w moc sakramentu małżeństwa. Świadectwo  Mirki spotkało się z żywą reakcją –  odpowiedzią na jej słowa były oklaski.  

Po wieczornej Mszy Św. odbyło się spotkanie przy ciastkach i kawie. Wysiłek włożony w promowanie SYCHARU dał rezultaty;  na  spotkanie przyszło około 50 osób zainteresowanych  wspólnotą, wśród których znaleźli się przyszli uczestnicy Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej, a także m.in. doradcy rodzinni z Sochaczewa, redaktorka „Gościa Niedzielnego”; towarzyszyli nam oczywiście księża: Ks. Paweł Dubowik,  Ks. Robert Awerjanow –  diecezjalny opiekun doradców rodzinnych,  proboszcz naszej parafii – Ks. Grzegorz Gołąb, oraz wikary – Ks. Dariusz Szeląg.

Andrzej i pozostali Sycharowicze wyczerpująco opowiedzieli o  charyzmacie wspólnoty i genezie jej powstania.  Następnie wszyscy uczestnicy krótko się przedstawili.  

W bieżącym numerze  „Gościa Niedzielnego”  w dodatku naszej diecezji  ukazał się artykuł  o naszym ognisku w, pt. „Recepta na pękniętą miłość”.