Rzeszów – Podwyższenia Krzyża Świętego

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ul. Krakowska 18
ostatnia sobota miesiąca
18.00 Msza święta, spotkanie po Mszy św.

Opiekun duchowy
ks. Zbigniew Lubas

Lider Ogniska
Anna

Kontakt
rzeszow@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie 29 czerwca

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ul. Krakowska 18, w ostatnią sobotę miesiąca.

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00 w kościele. Po Eucharystii spotykamy się przed Kościołem i przechodzimy do salki znajdującej się w budynku plebani.

Temat naszego spotkania: „Język życia – Empatia”

NASTĘPNE SPOTKANIE OGNISKA: 27 Lipca 2024 r.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Inauguracja działalności Ogniska 27.02.2010

Spotkanie inauguracyjne Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar odbyło się w nocy 27/28 marca w domu rekolekcyjnym „Effatha” parafii Narodzenia NMP w Zaczerniu, dzięki gościnności i życzliwości ks. Proboszcza.
W spotkaniu uczestniczyło 27 osób, w tym współzałożyciele ognisk w Warszawie i Krakowie oraz  świecki doradca małżeński Diecezji Rzeszowskiej i 6 par małżeńskich. Towarzyszyli nam ksiądz Zbigniew i ksiądz Adam.
Po powitaniu i zawiązaniu wspólnoty wspólnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej. O godz. 15.00 wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wstępem do rozważań Drogi Krzyżowej była krótka inscenizacja  fragmentów dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. Wieczorem zgromadziliśmy się na spotkaniu ze świadectwami przeplatanymi wspólnym rozważaniem tajemnic chwalebnych różańca i modlitwą w intencji uczestników i współmałżonków.
Uczestnicy udali się na spoczynek dopiero po przestawieniu zegarków na czas letni ok. 2.00
W niedzielę rano wspólnie modliliśmy się Godziną Czytań i Psalmami z Brewiarza dla świeckich, w południe uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii z poświęceniem palm i czytaniem Męki Pańskiej z podziałem na role. Wielkim przeżyciem była Komunia pod dwoma postaciami.
O godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i po błogosławieństwie przyszedł czas na rozstanie.
Spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera modlitewnego skupienia i radości ze wspólnoty mimo przeżywanych kryzysów.