Łódź – św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Parafia Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel przy ul. Liściastej 9
ostatni czwartek miesiąca o 18.00 Msza święta, po Mszy spotkanie formacyjne oraz II sobota miesiąca, 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po modlitwie spotkanie.

Spotkania odbywają się w sali obok kancelarii. Jeżeli sobota lub czwartek wypadają w dni świąteczne spotkania odbywają się w innym terminie.

Opiekun duchowy
o. Piotr Hewelt OCD

Lider Ogniska
Leszek

Kontakt
lodz@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar,

które odbywają się przy parafii Opieki św. Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel przy ul. Liściastej 9

w ostatni czwartek miesiąca o 18.00 Msza święta, po Mszy spotkanie formacyjne

oraz II sobota miesiąca, 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po modlitwie spotkanie.

Spotkania odbywają się w sali obok kancelarii.

Jeżeli sobota lub czwartek wypadają w dni świąteczne spotkania odbywają się w innym terminie.

Najbliższe spotkanie ogniska WYJĄTKOWO: 23 MAJA 2024

W zwiazku z tym, że w ostatni czwartek miesiąca przypada święto Bożego Ciała tym razem zapraszamy na spotkanie w czwartek 23.05.2024. Rozpoczniemy od udziału w Eucharystii. Zapraszamy serdecznie.


Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Ostatnie Spotkanie Ogniska

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą o łaskę wierności i błogosławieństwem kapłańskim.

Inauguracja działalności Ogniska 17.05.2014

W sobotę 17 maja 2014 r. na Mszy Św. o godz. 11.30 zainaugurowano działalność trzydziestego już Ogniska Trudnych Małżeństw SYCHAR. Msza odbyła się w Kościele pw. Opieki św. Józefa w Łodzi przy ul Liściastej 9 a przewodniczyli jej opiekun duchowy łódzkiego ogniska karmelita o. Jan Brzana oraz krajowy duszpasterz WTM SYCHAR – ks. Paweł Dubowik.

Na inaugurację do Łodzi mimo ulewnej pogody przybyli liczni goście z innych ognisk: Trójmiasta, Warszawy, Skierniewic, Kielc, Radomska i Opola oraz Częstochowy. Przybył również współzałożyciel Wspólnoty Trudnych Małżeństw – Andrzej Szczepaniak.
Na Mszy Mirka i Jarek mówili o swojej trudnej drodze małżeńskiej. Przekonywali, że warto kochać, trwać w wierności sakramentowi, żyć Bogiem i czekać na zagubionego współmałżonka pomimo trudu.

Po wspólnej modlitwie uczestnicy inauguracji wzięli udział w krótkim mityngu zapoznawczym, podczas którego każdy miał okazję podzielić się sobą i swoją małżeńską historią. Mityng odbył się w dolnej części kościoła. Na tym spotkaniu były również obecne osoby, które po raz pierwszy spotkały się z naszą wspólnotą.

O godz. 15.00 uczestnicy spotkania odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Ognisk.

Organizatorzy inauguracji przygotowali również poczęstunek dla gości. Były kiełbaski z grilla, pyszne ciasta i napoje.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 18. Organizatorzy Ogniska w Łodzi – Jakub, Leszek, Maciek, Ania, Ewa, Piotr i Ola serdecznie dziękują wszystkim za przybycie, za zainteresowanie i ciepłe słowa.