Legnica – św. Joachima i Anny

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii św. Joachima i Anny przy al. Rzeczypospolitej 135
IV piątek miesiąca
18.00 Msza święta, spotkanie po Mszy św.

Opiekun duchowy
Ks. Marian Zieja

Lider Ogniska
Jacek

Kontakt
legnica@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy parafii św. Joachima i Anny przy al. Rzeczypospolitej 135, w IV piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza święta, spotkanie po Mszy św.

NASTĘPNE SPOTKANIE OGNISKA: 23 LUTEGO 2024

Rozpoczynamy Drogą Krzyżową o godz. 17.30, potem Msza Świętą w kościele, a po jej zakończeniu spotykamy się w salce przy parafii.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Inauguracja działalności Ogniska 12.11.2011

„Patrzeć bez lęku w przyszłość” – chciałbym by te słowa Gabrysi wypowiedziane na sobotnim spotkaniu w Legnicy stawały się dla nas rzeczywistością. Na spotkanie przybyło ok. 40 osób, ¾ to obecni Sycharowicze – z Trójmiasta, Opola, Wrocławia, Warszawy, Bydgoszczy i Sulechowa. Bardzo jestem wam wdzięczny za przyjazd. Po Mszy św. na spotkaniu przy kawie w czasie którego obecnych było 4 księży przedstawiliśmy wspólnotę Sychar. Mówiliśmy o naszych wyborach, o tym co robimy, o tym na czym nam zależy. O tym że droga nie jest łatwa, ale że i my czasami uśmiechamy się i czujemy że nasze życie ma sens. A nadzieja to coś z czego często korzystamy.

P. Bóg zadbał i o obsługę medialną. Jak to się mówi „przypadkiem” dziennikarz Gościa Niedzielnego był na spotkaniu.
Bez lęku patrzymy w przyszłość – już dziś działamy!