Kędzierzyn Koźle – Zygmunta i Jadwigi Śląskiej

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Salka przy Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP przy ul. Dr. W. Czerwińskiego 5
II poniedziałek miesiąca o 18.00 Msza święta (w Kościele pw. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej), ok. 18.45 spotkanie (w salce przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP)

Opiekun duchowy
ks. Ryszard Kościelny

Lider Ogniska
Krystyna

Kontakt
kedzierzynkozle@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, do salki przy Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP przy ul. Dr. W. Czerwińskiego 5 w II poniedziałek miesiąca

Każde spotkanie rozpoczynamy o 18.00 Msza święta (w Kościele pw. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej), a około 18.45 przechodzimy na spotkanie (w salce przy Kościele pw. Wniebowzięcia NMP)

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE OGNISKA

Każde spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele, a po jej zakończeniu spotykamy się w salce przy parafii

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie,

tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie.

Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy.

Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: www.przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Inauguracja działalności Ogniska 25.01.2014

25.01.2014 roku w Kędzierzynie-Koźlu, w parafii  Św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej  o godzinie 18 rozpoczęła się Msza Święta inaugurująca działalność drugiego w województwie opolskim ogniska Sychar. Mszy przewodniczył  ksiądz opiekun nowego ogniska – Bartosz Radecki, kazanie wygłosił  Proboszcz parafii – ks. Marek Biernat, w tej Mszy uczestniczył też nasz krajowy duszpasterz Sychar – ks. Paweł Dubowik.

Po Mszy, Proboszcz zaprosił Sychar na plebanię, gdzie była przygotowana przez organizatorów ogniska ciepła herbata, kawa i ciasto.

Mimo bardzo mroźnej pogody i odpadów śniegu ,na otwarcie ogniska przybyli liczni gości – liderzy i członkowie innych ognisk z Opola, Strzelec Opolskich, Głogówka, Krakowa, Warszawy, Mysłowic, Gliwic, Radomska, Legnicy, Głogowa i innych miejscowości.

Przybył współzałożyciel Wspólnoty Trudnych Małżeństw – Andrzej Szczepaniak.

Po wspólnej modlitwie,w obecności ks. Pawła, Proboszcza i ks.opiekuna nowego ogniska, przybyli goście podzielili się sobą, mówiąc o tym dlaczego przyjechali  i po co przyszli na to spotkanie. Członkowie  Sychar potrafią mówić o sobie, są otwarci, potrafią też słuchać siebie nawzajem i być wspierający.

Na spotkanie przyszli też przyjaciele organizatorów.  Pojawiły się także zupełnie nowe osoby – to ci, dla których to ognisko zostało stworzone, zostali ciepło, serdecznie przyjęci. Po spotkaniu opowiadali, że są zachwyceni wspólnotą i przyjęciem przez nią.

Na spotkaniu była dziennikarka z opolskiego Gościa Niedzielnego, z uwagą przysłuchiwała się relacjom ludzi.

Spotkanie zakończyło się o godzinie 21, ale goście chcieli jeszcze ze sobą troszkę porozmawiać  i zaczęli opuszczać plebanię ok. godziny 22.

Spokojnie wszyscy udali się do swoich domów i z powodzeniem do nich dotarli, mimo siarczystego mrozu.

Organizatorzy nowo powstałego ogniska  to:  Krysia, Kasia, El. i Piotr – bardzo serdecznie dziękują wszystkim za przybycie,  za zainteresowanie i ciepłe słowa.