Białystok – Wniebowzięcia NMP

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Przy Parafii Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej 2
I i III niedziela miesiąca
15.30 spotkanie w sali Duszpasterstwa Rodzin (II plebania), 18.00 Msza święta w Katedrze

Opiekun duchowy
ks. Łukasz Kisielewski

Lider Ogniska
Monika

Kontakt
bialystok@sychar.org

Zapraszamy na najbliższe spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy parafii Wniebowzięcia NMP w Białymstoku w I i III niedzielę miesiąca.

Rozpoczynamy o godz. 15.30, a kończymy Mszą Świętą w kościele o godz. 18.00.

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE OGNISKA: 17 marca 2024

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

W niedzielę 03.03.2024 r. o 15:30 na spotkaniu w Ognisku Sychar Białystok miał miejsce historyczny moment, jak powiedział ks. Łukasz Kisielewski, opiekun duchowy ogniska białostockiego – zmiana na pozycji lidera.

Po 10 latach pełnienia tej funkcji ustąpił Robert Łajewski i wybrana została nowa liderka – Monika Jabłońska, która zgodziła się przyjąć tę rolę.

Ks. Łukasz Kisielewski podziękował dotychczasowemu liderowi oraz błogosławił i życzył powodzenia nowej liderce i w tych intencjach została odprawiona Msza Św. w Katedrze w Białymstoku o godz. 18:00.

Ognisko Białystok przygotowuje się także do obchodów 10 rocznicy istnienia, która obędzie się najprawdopodobniej 01.06.2024 r.

Inauguracja działalności Ogniska 11.05.2014

W niedzielę 11 maja 2014r. w Białymstoku powstało Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Jest to już 29. ognisko Wspólnoty w Polsce.
O godz. 17:00 w Starym Kościele Farnym przy Katedrze Białostockiej Mszę Św. koncelebrowali: Ks. Paweł Dubowik z Opola, Krajowy Duszpasterz WTM Sychar i Ks. Józef Kozłowski, Opiekun Duchowy Ogniska WTM Sychar w Białymstoku.
W homilli Ks. Józef Kozłowski powiedział, że uzdrowienie małżeństwa w kryzysie odbywa się przez przemianę przynajmniej jednego za współmałżonków w mocy Sakramentu Małżeństwa.
O godz. 18:00 w sali nr 12 pod arkadami przy Katedrze, odbyło się pierwsze spotkanie formacyjne Ogniska WTM Sychar w Białymstoku.
Wzięło w nim udział 37 osób, w tym 5 małżeństw. To cieszy najbardziej, że małżonkowie dostrzegający kryzys swojego związku szukają formy rozwoju ich relacji, mając tym samym większe szanse na szybsze wyjście z kryzysu wzmocnieni. Na spotkaniu byli: Andrzej+Ania, Justyna, Mariusz+Emilia, Czesław+Henryka, Ania+Darek, Renata, Tadeusz, Piotr, Sławek, Marta+Darek, Iwona, Katarzyna, Ewa, Agnieszka, Elżbieta, Małgorzata, Halina, Sylwia, Jacek, Jacek Jerzy, Bogumiła, Justyna, Małgorzata, Agata, Aneta, Helena, ks.Józef, Alicja, Ania, Ks.Paweł, Andrzej, Robert.
Podzieliliśmy się swoimi historiami, świadectwami. Andrzej opowiedział o charyzmacie Wspólnoty, a Robert podał zasady obowiązujące na spotkaniach Wspólnoty oraz opowiedział o symbolice towarzyszącej ikony Św. Rodziny.

Serdeczne podziękowania składam gościom ze Wspólnoty z Opola, Warszawy oraz Siemiatycz za ubogacenie swą obecnością inauguracji Ogniska WTM Sychar w Białymstoku.