Bełchatów – NMP Matki Kościoła

Informacje o Ognisku

Miejsce i terminy spotkań
Dom Parafialny w Parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary przy ul. Wyszyńskiego 42
II i IV poniedziałek miesiąca
18.00 Msza święta, ok. 19.00 spotkanie

Opiekun duchowy
ks. Grzegorz Marcinek SCJ

Lider Ogniska
Ewa

Kontakt
belchatow@sychar.org

Zapraszamy na spotkanie

Zapraszamy na spotkania Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej Sychar, które odbywają się przy parafii NMP Matki Kościoła i św. Barbary w Bełchatowie, w każdy II i IV PONIEDZIAŁEK miesiąca
(chyba, że w tym dniu wypada święto, wtedy spotkania nie ma).

Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18.00 w kościele, a po jej zakończeniu i różańcu (w kaplicy),
spotykamy się w salce parafialnej, poziom -1.

 

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE OGNISKA: 11 marca 2024

Spotkanie w dniu 25 marca odbędzie się wyjątkowo w sąsiedniej Parafii Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze.
W tym dniu zapraszamy tam na Mszę Świętą na godz. 18.00 z ks. Markiem Dziewieckim, a po mszy i nauce na spotkanie.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych, tych, którzy przeżywają różne kryzysy małżeńskie, tych, którzy zostali opuszczeni przez współmałżonka, lub są w separacji albo po rozwodzie. Zapraszamy szczególnie te osoby, które potrzebują wsparcia i pomocy. Wszystkich, którzy dążą do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

Spotkania odbywają się według zasad obowiązujących w Ogniskach: przebieg-spotkania.sychar.org .

„Każde sakramentalne małżeństwo jest do uratowania, bo z Bożą pomocą wszystko jest możliwe”.

Każde sakramentalne małżeństwo (nawet po rozwodzie i gdy współmałżonek jest w drugim związku) ma szanse się odrodzić, gdyż każdy sakramentalny małżonek ma szanse otworzyć się na łaskę nawrócenia i wypełnienia przysięgi małżeńskiej.

Kronika Ogniska

Ostatnie Spotkanie Ogniska

Ostatnie spotkanie Ogniska miało miejsce w IV poniedziałek lutego. Na spotkaniu omawialiśmy konferencję o. Pałysa o chaosie myśli ZOBACZ

 

 

Inauguracja działalności Ogniska 17.04.2016

Mamy kolejne ognisko w skali kraju – tym razem Bełchatów.

W  niedzielę 17 kwietnia 2015 r. na Mszy Św. o godz. 16,00 zainaugurowano działalność Ogniska Trudnych Małżeństw SYCHAR. Msza św. odbyła się w Kościele pw. NMP Matki Kościoła na osiedlu Dolnośląskim –  przewodniczyli jej opiekun duchowy naszego ogniska  ks. Stanisław Jaskuła  oraz krajowy duszpasterz WTM SYCHAR – ks. Paweł Dubowik przy licznym współudziale osób zainteresowanych.

Otwarcie ogniska odbywało się po Ogólnopolskich rekolekcjach Wspólnoty Sychar w Porszewicach i z tej okazji przybyli goście z  Warszawy, Białegostoku, Radomska, Piotrkowa, Kluczborka. Przybył również współzałożyciel Wspólnoty Trudnych Małżeństw – Andrzej Szczepaniak . Po mszy św. odbyło się  spotkanie kapłanów, gości i osób zainteresowanych przy kawie i herbatce.  Każdy z uczestników miał okazję podzielić się swoją historią małżeńską a dla osób spoza Wspólnoty bardzo cenne były świadectwa osób które już od kilku lat trwają wierni składanej  przysiędze  i „czekają nie czekając”.